חדשות מהשטח

y net law משפט10.01.14 מתי חולה סכיזופרניה יכול להביא ילד לעולם. צעיר המתמודד עם מגבלה נפשית והוכרז כחסוי בקש לעבור ניתוח להוצאת זרע כדי להביא עם אשתו ילד. בית המשפט נעתר לבקשת החסוי ואשתו. השופטת כתבה ” הזכות להורות נתפסת כטבעית, המגשימה ומבטאת את הצורך בהמשכיות, זכות חשובה לכבוד האדם למימושו האישי והגשמה עצמית .

עיתון הארץ 18.10.13 במקסיקו הוצאת דרכון, רישום לאוניברסיטה, רכישת טלפון סלולרי או קבלת רישיון נהיגה אינה אפשרית ללא שהורה או אפוטרופוס חותם על טפסים עבורם. בימה”ש במקסיקו קבע כי: “לוקה באספרגר רשאי לקבל החלטת על חייו  באופן עצמאי”. וזאת לאחר שנתיים מאבק של ריקרדו אלדאיר בן ה25.

סוזן בויל הזמרת הנפלאה אשר זכתה לפני כ4 שנים במקום ראשון בתחרות בריטית, אובחנה כלוקה  בתסמונת אספרגר. סוזן בת ה52 אובחנה לפני כשנה ולדבריה חשה הקלה . “תמיד נאבקתי במערכות יחסים . אני אף פעם לא יודעת אם אנשים אמיתיים איתי. הייתי אומרת שיש לי קשיים ביחסים . קשיים תקשורתיים שהובילו להרבה תסכול. אם אנשים היו קצת יותר סבלניים כלפי זה היה עוזר”

פרויקט “כפיר” לסטודנטים עם אספרגר
 

פרויקט “כפיר” של הקריה האקדמית אונו ו”בית אקשטיין” מאפשר לימודים אקדמיים המשולבים בלימודי טכנולוגיה לסטודנטים בעלי תסמונת אספרגר.
מטרת תוכנית הלימודים היא להכשיר תלמידים למלא תפקידים בעלי אוריינטציה טכנולוגית בארגונים השונים.
תוכנית הלימודים מודולרית ומחולקת לשלבים. כמו כן נלמדת התוכנית בקבוצות תלמידים קטנות המונות עד 10 סטודנטים. עומס הלימודים מותאם לצרכים המיוחדים המאפיינים אוכלוסיה זו, ועומד על היקף של ½ מתוכנית לימודים אקדמית רגילה.

לקבלת פרטים נוספים ולהרשמה ניתן לפנות לטלפון :
בית אקשטיין- רונית רונן מן  054-2162468
הקריה האקדמית אונו – 05311830/1