דיכאון

צוות מרכז שיא הינו בעל ניסיון רב שנים בשיפור תפקודי ומיומנויות החיים של לקוחותיו . הצוות מתמחה בשיקום מחוץ לקליניקה- במציאות חייו של הלקוח .
תחומי השיקום הם- תעסוקה , זוגיות, יצירת קשרים חברתיים, יציאה לחיים עצמאיים וליווי במיצוי זכויות .

אין אדם שלא חש תחושה של ירידה במצב הרוח או עצבות מדי פעם ופעם, אבל כאשר מדובר בנושא של דיכאון מתמשך קיימת חשיבות גבוהה ולעיתים אף קריטית לפנות לקבלת טיפול מקצועי.
דיכאון מתאפיין במגוון רחב של תסמינים ובין היתר: ירידה בתיאבון, בעיות שינה, כאבי גב ובטן, ירידה באנרגיה, תחושת ריקנות, ירידה בריכוז, מחשבות קשות, רגשי אשם וירידה בערך העצמי, כאשר במקרים קיצוניים של דיכאון עלולות להופיע גם מחשבות על התאבדות – חשוב לציין שלא כל התסמינים מהווים את נחלת חיקם של כל האנשים אשר סובלים מנושא של דיכאון.

לא תמיד האדם אשר לוקה בתסמיני דיכאון, יהיה בעל יכולת לאסוף את עצמו ולפנות לטיפול מיוזמתו, על כן, בני משפחה ואנשים קרובים יצטרכו להיות קשובים לאותם התסמינים ולדאוג להפנות את אותו אדם לקבל טיפול בדיכאון אשר יכול להיות לעיתים מציל חיים.

כיצד מתבצע טיפול בדיכאון?
טיפול בדיכאון הינו טיפול אשר משלב טיפול תרופתי עם טיפול פסיכולוגי. מטרתו של הטיפול התרופתי בנושא של דיכאון היא לסייע בהקלה על התסמינים השונים של דיכאון.
ישנן 3 קבוצות עיקריות של תרופות לטיפול בדיכאון: קבוצת תרופות SSRI, קבוצת תרופות SNRI וקבוצת תרופות TCA – כאשר כל קבוצה שכזו הינה בעלת השפעות אחרות, כאשר הרופא יחליט על המרשם הרלוונטי בהתאם לסימפטומים ולמצבו הפרטני של הלוקה בדיכאון.

בדומה לטיפול התרופתי, גם הטיפול הפסיכולוגי בנושא של דיכאון, יכול להגיע במגוון רחב של דרכים המבוססות על גישות פסיכולוגיות שונות ובין היתר: הגישה הקוגניטיבית – התנהגותית, הגישה הבין אישית, הגישה הפסיכודינמית ועוד..
סוג הטיפול יתבסס ויותאם לסוג הדיכאון, תסמיניו, האישיות של המטופל, ההתמחויות של המטפל ופרמטרים נוספים על פי חוות דעתו של המטפל בבעיות דיכאון.

מרכז “שיא” מציע עבור הלוקים בדיכאון טיפול בבית הלקוח הכולל בתוכו מעטפת טיפולים נרחבת הניתנת על ידי רופאים ומטפלים מקצועיים ומנוסים.
במרכז “שיא” מאמינים שקבלת טיפול בהתאמה אישית אשר יינתן בסביבה הטבעית והנוחה ביותר עבור הלוקים בתסמיני דיכאון מאפשרת קיצור תהליכים כמו גם אפשרות לטיפול נקודתי ומעמיק יותר בשורש הבעיה.
אשמח לעמוד לרשותכם:052-5517198 יהודית קדם M.S.W