ליקויי למידה

צוות מרכז שיא הינו בעל ניסיון רב שנים בשיפור תפקודי ומיומנויות החיים של לקוחותיו . הצוות מתמחה בשיקום מחוץ לקליניקה- במציאות חייו של הלקוח .
תחומי השיקום הם- תעסוקה , זוגיות, יצירת קשרים חברתיים, יציאה לחיים עצמאיים וליווי במיצוי זכויות .

ליקויי-למידה יכולים לבוא לידי ביטוי במגוון רחב של דרכים, כמו: קושי בקריאה, קושי בכתיבה, קושי במתמטיקה. מדובר בבעיה הנחשבת לנפוצה מאוד. על פי מחקרים אחד מכל עשרה אנשים הינו בעל ליקוי למידה מסוג כלשהו וברמה כזאת או אחרת. ליקויי למידה נובעים מגורמים נוירולוגים ועל כן מדובר בסוג של ליקוי איתו האדם נולד ואשר ילווה אותו לאורך כל חייו. יחד-עם-זאת, קבלת טיפול מקצועי יכולה לסייע לאנשים לקויי למידה לקבל כלים אשר יסייעו להם במימוש הפוטנציאל שלהם בצורה טובה יותר ועל ידי כך, לשפר את רמת חייהם באופן משמעותי.

טיפול בלקויות למידה
ישנו מגוון רחב של שיטות אשר מטרתן טיפול בלקויות למידה ובהם: טיפולים פסיכולוגיים, טיפולים התנהגותיים, טיפולים אלטרנטיביים, אימון-אישי וטיפולים תרופתיים. לכל אחת משיטות הטיפול בתחום לקויות למידה יש יתרונות ייחודיים לשיטה. במקרים רבים, מומלץ לבחון טיפול משולב עם שיטות טיפול שונות. זאת, לצורך קבלת תוצאות מרביות.

סוגים שונים של לקויות למידה
קיימים שלושה סוגים עיקריים של לקויות למידה: דיסלקציה – לקות למידה זאת נחשבת לקשה ביותר מבין השלושה. היא מתאפיינת בקשיים בלימודי הכתיבה והקריאה אשר יבואו לידי ביטוי בקושי של לימוד האותיות, קריאה משובשת, דילוג על שורות ומילים בעת קריאה ועוד. דיסקלקוליה – הינה לקות למידה אשר מתאפיינת בקשיים במתמטיקה. הפרעה זו מהווה את נחלתם של כ-6 אחוז מהאוכלוסייה והסובלים ממנה ייטו לעיתים להתבלבל בקריאת ספרות דומות, יהיה להם קושי לספור או לעשות פעילות חשבוניות כאלו ואחרות. דיסגרפיה –הינה לקות למידה בכתיבה ואנשים הסובלים ממנה יתקשו לכתוב אותיות ומילים כמו גם יהיו בעלי נטייה לצאת מהשורה בעת כתיבה ידנית.

ב”מרכז שיא” מציעים שפע של שירותים הניתנים על ידי צוות מטפלים מקצועי. לכל לקוח של המרכז מותאמת תכנית שירותים אישית המבוססת על סוג ליקוי הלמידה, על רמתה ועל הדרישות והצרכים של הלקוח. באמצעות סביבה מקצועית, מכילה ותומכת, לומדים לקוחות המרכז להתגבר על הקשיים שלהם, לזהות את הכישורים שלהם ולקבל כלים לחיים מלאי תחושות הצלחה וסיפוק.
אשמח לעמוד לרשותכם: 052-5517198 יהודית קדם M.S.W