טיפול בבעיות קשב וריכוז

כיום, הפרעת קשב וריכוז נחשב להפרעה מוכרת ומדוברת. אך, עד לפני שנים לא רבות המצב היה שונה – כך יוצא שמבוגרים רבים יכולים להעיד שבתקופת ילדותם והתבגרותם הם נחשבו ל”שובבים”, “עצלנים”, “מעופפים”, “בעלי פוטנציאל לא ממומש” ובמקרים קיצוניים אפילו ל”מפורעים”. זאת, מכיוון שכאשר היו ילדים אף אחד לא השכיל לאבחן את אותן הפרעות קשב וריכוז אשר היוו את נחלת חיקם וגרמו להם לקשיים שונים. החדשות הטובות הן, שאף פעם לא מאוחר מדי לטפל באותן בעיות קשב וריכוז וגם בגילאים בוגרים ניתן לפנות לקבלת טיפול מקצועי בהפרעות קשב וריכוז ובכך לשפר את רמת ואיכות החיים.

הפרעות קשב וריכוז במבוגרים, עלולות לגרום לסובלים מהן לקשיים רבים ובין היתר: חוסר תשומת-לב לפרטים, נטייה להסחת דעת, חוסר מיקוד, התקשות בביצוע משימות הכוללות מספר שלבים, חוסר ארגון וסדר ועוד. הפרעת קשב וריכוז במבוגרים על תסמיניה, יכולה אף לגרום להשלכות שונות אשר תבואנה לידי ביטוי בקשיים ביצירת קשרים עם חברים, הישגים אקדמיים נמוכים, נטייה להחלפת מקומות עבודה, קשיים בהתמודדות עם לחצים ולעיתים, הפרעות אלו יכולות גם להתבטא בהפרעות פסיכיאטריות שונות כגון: חרדה, דיכאון ועוד.

טיפול, באותה הפרעת קשב וריכוז במבוגרים, יהיה דומה במהותו לטיפול הניתן לילדים אשר סובלים מאותה הפרעה. במקרים רבים הנוירולוג או הפסיכיאטר אשר יאבחן את ההפרעה ימליץ על קבלת טיפול תרופתי. לצד הטיפול התרופתי, קיימת המלצה להיעזר גם בשיטות טיפוליות אישיות שונות, כאשר מטרתן לסייע לאותם מבוגרים הסובלים מנושא של הפרעות קשב וריכוז להתמודד עם ההשלכות השונות של ההפרעה כמו הדימוי העצמי הנמוך, אשר נגרם להם במהלך השנים כתוצאה מקשיים ואי הצלחות הנובעות מהתסמינים של הפרעות קשב וריכוז.

במרכז “שיא” מציעים קשת רחבה של שירותים וטיפולים אשר המטרה המשותפת של כל סוגי השירותים היא לסייע למבוגרים הסובלים מנושא של בעיות קשב וריכוז. באמצעות שיחות מקדימות עם הלקוח והבנה מעמיקה של כל צרכיו ושאיפותיו, תותאם לו תכנית אישית אשר מטרתה לסייע לו לשפר את איכות חייו ולסייע לו בהשגת שינויים חיוביים מיוחלים.